fbpx

Загальна інформація

Робота в Європі, працевлаштування в країнах Євросоюзу (ЄС), або простіше кажучи, за кордоном: що вона собою являє, що вона дасть, що для цього потрібно, і чого не потрібно робити, аби в кращому випадку не розчаруватися в процесі її пошуку, а в гіршому – вже в процесі самої роботи? Про все і по порядку.

Ми пропонуємо Вам ознайомитися саме з нашим баченням і знанням даної сфери, а також із порядком працевлаштування саме за допомогою Міжнародного Бюро Праці «JUS-Service» з центральними офісами у містах Гданськ (Європейський Офіс Бюро) та Житомир (Український Офіс Бюро).

photo_krakov

Отже, що собою являє робота і процес працевлаштування на неї в країнах Євросоюзу, а також що це дає нашим співгромадянам?

Почнемо з того, що сама по собі робота в ЄС – це перш за все якісні умови праці. Вам нададуть відповідний характеру Вашої роботи спецодяг, забезпечать усіма необхідними засобами для роботи і Вашої безпеки в процесі її виконання, забезпечать чистими душовими якщо робота того вимагає, можливо навіть й якісними обідами за рахунок роботодавця, і будьте впевнені, що якщо ви будете працювати добре, Ваша робота буде оцінена належним чином. Одним словом, в країнах ЄС вміння працівника, його працьовитість і прагнення розвивати свій професіоналізм, а також можливість працювати понаднормово цінуються в РАЗИ вище, ніж, на жаль, на даний момент у нас, не кажучи вже про грошовий еквівалент такої оцінки, яка, як правило, перевищує нашу ВЖЕ В ДЕСЯТКИ РАЗІВ.

У той же час, слід зазначити те, що працевлаштуватися нашому співвітчизнику на хорошу і офіційну роботу в тій чи іншій країні ЄС насправді з кожним роком стає все СКЛАДНІШЕ (часом навіть для тих, хто чудово володіє мовами і має високопотрібну спеціальність та досвід – не кажучи вже про решту претендентів). Більшість країн ЄС ставить всілякі адміністративні перешкоди, захищаючи насамперед свій власний ринок праці і ринок праці ЄС в цілому (мова йде також про відповідні директиви ЄС, які вимагають від своїх високорозвинених держав-членів пріоритету в працевлаштуванні громадян інших менш економічно розвинених країн ЄС).

photo_stroitel

Однак не всі держави Євросоюзу так категоричні в плані захисту свого національного ринку праці та виконання вищезазначених директив ЄС. Так, наприклад, протягом уже тривалого часу одна з найбільш лояльних до України країн Євросоюзу Польща робить все можливе, щоб привернути до себе нових кваліфікованих працівників зі сходу.

Одна з найбільш прогресивних держав-членів ЄС в плані темпів розвитку економіки відповідно мудро будує свою політику і в сфері працевлаштування, даючи можливість перш за все вільному ринку визначати потреби в тих чи інших кадрах. Перші з іноземців, хто цікавить польських підприємців і промисловців, це близкі у всіх смислах до них жителі країн ближнього зарубіжжя і перш за все жителі України.

Однак, як правило, роботи в Польщі пропонуються спочатку на певний термін, який пізніше продовжується, в т.ч. і на постійну основу роботодавцем за умови відповідності працівника його вимогам. У той же час, як показує практика JUS-Service, багато працівників прагнуть отримати саме постійну і стабільну роботу з хорошими умовами як праці, так і оплати. Разом з тим, ті хто має можливість виїхати на роботу в Європу тільки на короткий термін (на так звані «сезонні роботи»), також мають можливість такого наперед обмеженого часом офіційного працевлаштування в рамках відповідних короткострокових контрактів.

photo_sborschici

Уряд Євросоюзу на даний момент має намір поліпшити становище трудових мігрантів на законодавчому рівні (підвищити їх соціальні гарантії), але в той же час і посилити вимоги до НИМ САМИХ і в першу чергу щодо володіння європейськими мовами, а також офіційним досвідом роботи у відповідній до пропонованої вакансії сфері. За даними східно-європейської офіційної статистки, Польща, Чехія, Словаччина та країни Прибалтики на даний момент опинилися вже практично переповненими людьми з невисоким рівнем професіоналізму і далі їм буде вже складніше приймати нових таких працівників.

З іншого боку ці вимоги диктує і сам ринок праці в цих країнах. Ті роботодавці, які мають гідні посади, для роботи на них як правило самі вимагають наявності у працівника хоча б базового рівня їньої національної мови, а вирішення питання з наявністю у нього офіційно підтвердженого досвіду роботи залишають вже «на відкуп» самих працівників (до моменту законодавчих нововведень це питання поки не стоїть, а в майбутньому ним, як і всіма іншими проблемними питаннями пошукувачів праці, також займатиметься JUS-Service).

У зв’язку з цим, ми рекомендуємо всім пошукувачам роботи наприклад в Польщі вже зараз отримувати хоча б мінімум знань польської мови, не кажучи вже про претендентів на роботу в інших країнах ЄС – там, на хороші місця роботи, потрібно знати вже англійську мову на рівні не менше середнього.

photo_pol_yazuk

У будь-якому випадку, все те, що Ви будете робити для того, щоби працевлаштуватися і зберегти роботу в країнах Євросоюзу в кінцевому підсумку буде Вашим надбанням. Навіть якщо в майбутньому Ви вирішите повернутися назад на Родину, але вже з досвідом європейського рівня, маючи реальне уявлення про цивілізовані трудові відносини, з володінням мови найближчого до нас великого і швидко розвивається європейського сусіда, а цілком можливо й зі знанням інших всесвітньо визнаних мов ділового спілкування, тут Ви будете вже ДУЖЕ ВИГІДНО відрізнятися від усіх інших. Про фінансові досягнення розповідати думаємо й зовсім не має сенсу – багато з тих наших співвітчизників, хто зараз є успішними підприємцями, в минулому пройшли такий самий шлях.

photo_uspeshnogo

Тепер же, що стосується самого процесу працевлаштування з нами.

На даний момент, наприклад, в рамках працевлаштування в Польщу, як в основну країну ЄС, яка є для наших співвітчизників свого роду «вікном в Європу», що дозволяє, пропрацювавши в ній деякий час, рухатися на захід до ще більш високого рівню праці та її оплати, необхідно виконати наступне:

1. Звернутися до нас будь-яким зручним для Вас способом!
*Якщо Ви вже спілкуєтеся з одним із наших регіональних представників, але у Вас виникли питання, на які Вам не змогли дати відповіді або ж Ви засумнівалися в достовірності їх прав на офіційне представлення Компанії, зв’яжіться з нами будь-ласка по телефону: +38-050-192-82-00, а також попросіть Представника пред’явити відповідну офіційну довіреність від імені ФО-П Юсупової В.К. (JUS-Service) з дійсною на момент такого пред’явлення датою терміну її дії.

2. Після ознайомлення Вас з усією необхідною інформацією щодо порядку працевлаштування з JUS-Service, Ви підписуєте відповідні офіційні юридичні договори, які є гарантією Вашого працевлаштування. Їх предметом, а відповідно і обов’язком, є надання послуг результатом яких буде КОНКРЕТНО отримання права на перебування у відповідній країні Євросоюзу з метою роботи і в першу чергу самої роботи згідно з поданою Вами заявкою. Головне пам’ятати, що в інтересах всіх Сторін бути максимально чесними в інформуванні один одного про свої можливості і очікування. Якщо на поточний момент Ви не володієте вільно мовою країни, в якій маєте намір працевлаштуватися або Ваша кваліфікація і досвід роботи не дозволяють одразу працевлаштуватися на все ж бажану у майбутньому посаду, краще як рекомендував відомий актор відомого напевно багатьом фільму «потренуватися спочатку на кішках». Європейці кажуть в таких випадках «step by step». Попрацювавши спочатку на менш кваліфікованій посаді, Ви як мінімум вивчите необхідну Вам надалі іноземну мову, а як максимум зарекомендуєте себе стабільним трудовим мігрантом у розумінні уряду відповідної держави. Пам’ятайте – у Європі цінується перш за все репутація – саме вона буде Вашою візитною карткою на шляху до бажаного.

3. Приступивши до роботи, після проходження за допомогою JUS-Service всіх необхідних для цього адміністративних процедур, Ви можете бути впевнені, що на цьому етапі наше з Вами співробітництво тільки починається в повному обсязі! Так, якщо Ви працьовитий, відповідальний і мотивований на самовдосконалення працівник, Ви надовго залишаєтеся в числі наших Клієнтів без справляння з Вас за наступні працевлаштування будь-яких додаткових оплат у майбутньому..

У будь-якому випадку, ми завжди займаємося Вашою опікою (допомагаємо в отриманні довгострокового права на проживання та роботу в країні перебування, надаємо іншу правову та консультаційну підтримку з питань адаптації та прав працівників тощо).

photo_podderzhki

Одним словом, довіривши своє працевлаштування та подальший розвиток Вашої кар’єри в Європі Міжнародному Бюро Праці «JUS-Service», Ви можете бути впевнені в тому, що це буде для Вас безпечно, ефективно і зручно, а ми будемо раді отримати у Вашій особі нового постійного Клієнта та Партнера!