fbpx

Як відзначали 25-й День Незалежності України в Польщі?

Ôëàãè Óêðàèíû è Ïîëüøè âî âðåìÿ âñòðå÷è ïðåìüåð-ìèíèñòðà Óêðàèíû Àðñåíèÿ ßöåíþêà è ïðåçèäåíòà Ïîëüøè Áðîíèñëàâà Êîìîðîâñêîãî, â Êèåâå, â ÷åòâåðã, 9 àïðåëÿ 2015 ã. Ôîòî Êðàâ÷åíêî Àíäðåé / POOL / ÓÍÈÀÍ

За даними http://naszwybir.pl/, в рамках святкування 25-ї річниці Незалежності мали місце кількадесят ініціатив, які стали елементом святкувань. Деякі події відбудуться теж у вересні й жовтні. Українців з їхнім святом вітали також поляки.

Пам’ятали про героїв

До Дня Незалежності України українці та поляки у Варшаві та Любліні порядкували могили борців УНР на місцевих православних кладовищах. Такий спосіб вшанування борців за вільну Україну, як зазначив колишній голова Об’єднання українців у Польщі Юрій Рейт, який був ініціатором прибирання козацьких могил у Варшаві, міг би стати постійним елементом святкувань Дня Незалежності України.

pamiat-unr-nezaleznist

З ініціативи дипломатичних установ України у згаданих містах, а також у Кракові, 24 серпня запалено лампадки та покладено квіти до могил петлюрівців.

У багатьох греко-католицьких і православних святинях Польщі цього дня, а також у неділю 27 серпня, відбулися літургії, молебні та панахиди за всіх, хто віддав життя за незалежність української держави.

Дискусія, пікнік і концерт

Українці та їхні польські друзі відзначали День Незалежності не лише в сімейному чи дружньому колі. У рамках святкувань Незалежності України було заплановано низку подій.

24 серпня в Кракові, в Базиліці о. Єзуїтів, відбувся концерт камерної музики «Три Моцарти» Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» в рамках міжнародного фестивалю «Музика у старому Кракові». А 25 серпня на головній площі Ринок –  концерт «День України». Окрім цього, свою творчість представили теж українські творці народного ремесла з різних регіонів України. Програма святкування була особливо насиченою у Варшаві, де з нагоди 25-ї річниці Незалежної України організовано футбольний чемпіонат, пікнік і вечірку.

В Українському домі у Варшаві відбувся перегляд фільмів, який викликав дискусію, зокрема, про те, яку ціну мусила заплатити Україна за ці 25 років незалежності. Організатори показу, Об’єднання Українців у Польщі та Фонд «Наш вибір», підготували стрічки, які висвітлюють переломні моменти в історії сучасної України: Студентську революцію на граніті 1990 року та Помаранчеву революцію 2004 року. Глядачі фільмів поділилися своїми враженнями про ці події.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *