fbpx

Як без освіти заробляти десятки тисяч гривень за кордоном

За даними http://svitua.com.ua, найпростіше влітку влаштуватися працювати в аграрній або туристичної галузі. У країнах Західної та Північної Європи переважає попит на некваліфіковану працю в сільському господарстві, у південній та східній частинах континенту потрібні працівники готелів і офіціанти.

Щоб легально влаштуватися в країнах Євросоюзу, необхідно отримати робочу візу. Наприклад, робота в Польщі вимагає наявності національної робочої візи D-05. Отримати її можна в консульстві, але тільки за умови, що у вас є запрошення від польського роботодавця. Польща – найпопулярніший напрям для заробітку серед українських студентів. В першу чергу влітку тут можна заробити на зборі ягід. Зарплата становить від 20 тисяч гривень, при цьому роботодавець надає житло.

Варіанти заробітку на зборі ягід також існують в скандинавських країнах. Наприклад, на фермі в Швеції за місяць можна заробити 60 тисяч гривень. У Фінляндії на зборі ягід і грибів платять від 24 тисяч гривень. Збір полуниці та малини тут оплачують по 2 євро за кілограм. Різноробочі на фермі можуть розраховувати на зарплату 50 тисяч гривень на місяць.

Серед курортних напрямків варто звернути увагу на Болгарію та Грецію. У першому випадку потрібні офіціанти з зарплатою від 12 до 20 тисяч гривень. Тут необхідно знати англійську мову. На грецьких курортах можна знайти роботу аніматора із заробітною платою від 15 до 20 тисяч гривень. Стільки ж можуть отримувати офіціанти та покоївки.

Шанс для працевлаштування у аніматорів є і в Єгипті, де платять від 8 до 20 тисяч гривень. У той же час в Тунісі існує попит на гідів зі знанням англійської, яким пропонують від 10 тисяч гривень.

У Туреччині можна влаштуватися аніматором (14-15 тисяч гривень), офіціантом (від 14 тисяч гривень), покоївкою (16 тисяч гривень) або танцівницею (20-30 тисяч гривень).

В ОАЕ можна влаштуватися офіціантом із зарплатою 15-30 тисяч гривень або адміністратором у фітнес-клубі (30 тисяч гривень).

За умови знання німецької мови можна влаштуватися офіціантом в Німеччині, отримуючи близько 35 тисяч гривень на місяць.

У США на сезонну роботу завжди потрібні покоївки й офіціантки, які будуть отримувати близько 26 тисяч гривень на місяць. Стільки ж отримують офіціанти і в Канаді.

Якщо ви плануєте влітку влаштуватися на сезонну роботу за кордоном, пам’ятайте, що найбільше вакансій з’являється в липні та серпні, коли сезон саме в розпалі.

У разі працевлаштування за кордоном необхідно відповідально підійти до вибору посередника. Часто компанії оформляють заробітчан не за трудовим договором, а за цивільно-правовою угодою. В результаті люди працюють легально, але не вважаються працівниками компанії, а отже – на їх діяльність не поширюється трудове законодавство.

Для отримання легальної роботи слід переконатися, що у компанії-посередника є ліцензія на працевлаштування. Перевірити її наявність можна на сайті Міністерства соціальної політики.

І, природно, в жодному разі не можна погоджуватися на умови, коли вам пропонують нелегально перетнути кордон, віддати роботодавцю паспорт або працювати в закритому приміщенні. Все це може призвести до потрапляння в трудове рабство.

Як обрати роботу

new_12_08_17

Дефіциту варіантів річного заробітку для студентів зараз не спостерігається. Багато хто може вибирати між роботою за фахом і непрофільними, але більш прибутковими видами діяльності.

Зрозуміло, якщо у вас є можливість попрацювати влітку за кордоном – слід її використовувати. Крім того, у багатьох університетах діють міжнародні програми, які допомагають студентам поліпшити мовні навички й трохи заробити. Як показує практика, влітку за кордоном студент легко може заробити близько 1 500 доларів.

Щоб знайти роботу на літо, можна безпосередньо звернутися в компанію, в якій ви хочете працювати. Ще одним ефективним джерелом пошуку роботи на літо є сайти з працевлаштування. У літній період на них щодня з’являється безліч вакансій. Головне – стежити за ними й відбирати надійні пропозиції від перевірених роботодавців. Щоб не пропустити цікавих вакансій, можна підписатися на електронну розсилку.

Часто інформацію про вакансії розміщують на дошках оголошень в університетах. Можна звернутися за допомогою до державних або приватних бірж праці. Також варто активно відвідувати ярмарки вакансій.

Але все ж слід пам’ятати, що найчастіше підробіток студентів не регулюються законодавством. Це означає, що часом виникають складнощі з виплатою зарплат, формуванням графіка та переліком обов’язків. Тому потрібно відразу ж чітко визначити, що входить в сферу вашої відповідальності й скільки годин на день ви повинні працювати.

Щоб уникнути проблем з виплатами, варто наполягати на оформленні трудового договору. Цей документ складають у двох примірниках, один з яких залишається у співробітника. У ньому вказуються обов’язки сторін, робочий графік і розмір заробітної плати.