fbpx

В ЄС запрацюють нові правила в’їзду-виїзду іноземців

За даними https://espreso.tv, посли країни-члени ЄС підтримали створення системи автоматичної реєстрації в’їзду-виїзду громадян третіх країн в межах Шенгенської зони

Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.

Система діятиме як щодо іноземців, що в’їжджають в Шенген за візами, так і щодо громадян, що перетинають кордони ЄС без віз для поїздок на період не більше 90 днів протягом півроку.

Нова система в’їзду-виїзду зберігатиме інформацію про особу та документи подорожувальника, а також зберігатиме біометричні дані (включно з відбитками пальців та фотографією). Ці дані будуть зберігатися у єдиній системі терміном від 3 до 5 років.

Збережена інформація буде доступною для прикордонних органів та органів держав-членів ЄС, компетентних перевіряти, чи виконує громадянин третьої країни умови в’їзду або перебування.

У ЄС сподіваються, що нові правила допоможуть скоротити час перетину кордону і підвищать якість прикордонних перевірок, а також допоможуть у боротьбі з тероризмом, дозволяючи правоохоронним органам отримати доступ до історії перетинів кордонів подорожувальником.

У найближчі дні проект буде доопрацьовано та передано для схвалення послам ЄС. Після цього майбутні правила будуть представлені для затвердження у Європарламенті, а далі – у Раді ЄС.