fbpx

В Тулу со своим самоваром не ездят (порядок ввоза продуктов в ЕС)

За даними http://www.winnica.msz.gov.pl/uk, нагадуємо про обмеження щодо ввозу до Польщі окремих харчових продуктів.

НЕ ДОПУСКАЙМО, ЩОБ ЗАРАЗНІ ХВОРОБИ ТВАРИН ПРОБРАЛИСЯ НА ТЕРИТОРІЮ ЄС!

Продукти тваринного походження можуть містити патогени, які викликають інфекційні захворювання.

Ураховуючи ризик ввезення хвороб на територію ЄС, існують суворі процедури, що стосуються ввезення деяких продуктів тваринного походження на територію ЄС. Ці процедури не застосовуються у відношенні до перевезення продуктів тваринного походження поміж 28 державами – членами ЄС або у відношенні до продуктів, що походять з Андорри, Ліхтенштейну, Норвегії, Сан-Марино та Швейцарії.

Усі продукти тваринного походження, що не виконують цих вимог, потрібно здіти для офіційного знищення після прибуття на територію ЄС.

Мала кількість м’яса і молока та м’ясних і молочних продуктів (інших, ніж сухе молоко для немовлят, харчові продукти для немовлят, спеціальні харчові продукти або спеціальний корм для домашніх тварин, що вимагаються з медичного погляду).

Ввезення або відправлення на територію ЄС особистих посилок, що містять м’ясо, молоко, м’ясні та молочні продукти (інші, ніж сухе молоко для немовлят, харчові продукти для немовлят, спеціальні харчові продукти або спеціальний корм для домашніх тварин, що вимагаються з медичного погляду) дозволяється тільки при умові, що вони походять з Фарерських островів, Ґренландії або Ісландії, а їхня вага не перевищує 10 кілограмів на особу.

Сухе молоко для немовлят, харчові продукти для немовлят та спеціальні харчові продукти, що вимагаються з медичного погляду

На територію ЄС можна ввозити або відправляти особисті посилки, що містять сухе молоко для немовлят, харчові продукти для немовлят, а також спеціальні харчові продукти, що вимагаються з медичного погляду тільки при умові, що:

•             вони походять з Фарерських островів, Ґренландії або Ісландії, а їхня загальна вага не перевищує 10 кілограмів на особу, а також, якщо:

–             Продукт не вимагає охолодження до моменту його споживання;

–             Продукт є упакованим фірмовим продуктом;

–             Упакування непошкоджене, поскільки у даний момент не використовується.

•             вони походять з інших країн (інших, ніж Фарерські Острови, Ґренландія або Ісландія, а їхня загальна вага не перевищує 2 кілограмів на особу, а також, якщо:

–             продукт не вимагає охолодження до моменту його відкриття;

–             продукт є упакованим фірмовим продуктом;

–             упакування непошкоджене, поскільки у даний момент не використовується.

Спеціальний корм для домашніх тварин, що вимагається з медичного погляду

На територію ЄС можна ввозити або відправляти особисті посилки, що містять спеціальний корм для домашніх тварин, що вимагається з медичного погляду тільки при умові, що:

•             вони походять з Фарерських островів, Ґренландії або Ісландії, а їхня загальна вага не перевищує 10 кілограмів на особу, а також, якщо:

–             продукт не вимагає охолодження до моменту його споживання;

–             продукт є упакованим фірмовим продуктом;

–             упакування непошкоджене, поскільки у даний момент не використовується.

•             Вони походять з інших країн (інших ніж Фарерські Острови, Ґренландія або Ісландія, а їхня загальна вага не перевищує 2 кілограмів на особу, а також, якщо:

–             продукт не вимагає охолодження до моменту його споживання;

–             продукт є упакованим фірмовим продуктом;

–             упакування непошкоджене, поскільки у даний момент не використовується.

Мала кількість продуктів рибальства, призначених для індивідуального споживання людиною

На територію ЄС можна ввозити або відправляти особисті посилки продуктів рибальства (у т.ч. свіжа, сушена, варена, солена або копчена риба, а також деякі ракоподібні, тобто креветки, омари, мертві молюски і мертві устриці) тільки при умові, що:

•             свіжа риба випотрошена;

•             вага продуктів рибальства на особу не перевищує 20 кілограмів або ваги одної риби, у залежності від того, яке з цих значень найвище.

Ці обмеження не застосовуються у відношенні до продуктів рибальства, що походять з Фарерських островів або Ісландії.

Мала кількість інших продуктів тваринного походження, призначених для індивідуального споживання людиною

На територію ЄС можна ввозити або відправляти інші продукти тваринного походження, тобто напр. мед, живі устриці, живі молюски і слимаки тільки при умові, що:

•             вони походять з Фарерський островів, Ґренландії або Ісландії, а їхня загальна вага не перевищує 10 кілограмів на особу,

•             вони походять з інших країн (інших ніж Фарерські Острови, Ґренландія або Ісландія, а їхня загальна вага не перевищує 2 кілограмів на особу.

Слід відмітити, що дозволяється ввозити малу кількість продуктів тваринного походження, що належать до декількох з п’яти вищевказаних категорій (п.1-5), при умові, що виконуються вимоги, встановлені у будь-якому відповідному пункті.

Більша кількість продуктів тваринного походження

На територію ЄС можна ввозити або відправляти більшу кількість тваринних продуктів тільки тоді, якщо вони виконують вимоги, що стосуються торгових посилок, які включають:

•             Вимоги, що стосуються свідоцтв, визначені у відповідному офіційному ветеринарному свідоцтві ЄС;

•             Представлення товарів, разом з відповідною документацією, в органі прикордонного контролю особам, уповноваженим проводити ветеринарний контроль, у момент в’їзду на територію ЄС

Дозволені продукти тваринного походження

Вищевказані положення не застосовуються щодо таких продуктів:

•             Хліб, тісто і тістечка, печиво, шоколад та кондитерські вироби (у тому числі солодощі) незмішані з м’ясними продуктами, ані начиненими ними.

•             Харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, упаковані з призначенням для кінцевого споживача.

•             М’ясні екстракти та м’ясні концентрати

•             Оливки начинені рибою

•             Макарони незмішані з м’ясними продуктами, ані начинені ними

•             Бульони та приправи для супів, упаковані з призначенням для кінцевого споживача

•             Будь-які інші продовольчі продукти, що не містять свіже та перероблене м’ясо або молочні продукти та які містять менш, як 50% перероблених яєчних продуктів або продуктів рибальства

Продукти тваринного походження, отримані від видів, що знаходяться під охороною

У випадку деяких видів під охороною можуть діяти додаткові обмеження. Наприклад, у випадку ікри видів осетра, обмеження за вагою складає 125 грамів на особу.