fbpx

Увага підприємцям! Польща запровадила Центральний реєстр реальних бенефіціарів: що це означає

За даними https://www.yavp.pl/ від 13 жовтня у Польщі почав працювати Центральний реєстр реальних бенефіціарів (CRBR). Там зберігатиметься інформація про фізичних осіб, які здійснюють прямий або непрямий контроль над компаніями. Появу такого реєстру обгрунтували необхідністю боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.
Yavp.pl розповідає, що таке CRBR, як і коли потрібно вписати туди дані про себе тим, хто володіє фірмами, частками в фірмах або акціями компаній.

В CRBR міститимуться дані про справжніх бенефіціарів польських ТОВ, акційних товариств, простих акційних товариств (від 1.03.2020), спулок явних, спулок командитових, спулок командитово-акційних.

Хто повинен зареєструватися в CRBR?

Від 13 жовтня 2019 і до 13 квітня 2020 року (кінцевий термін!!!) в Центральному реєстрі реальних бенефіціарів повинні зареєструватися:

  • фізичні особи, які здійснюють прямий чи опосередкований контроль над компанією, маючи вирішальний вплив на її діяльність;
  • фізичні особи, від імені яких ведеться господарська діяльність або час від часу укладаються угоди.

У випадку компаній – юридичних осіб подавати свої дані до CRBR повинні:

  • фізичні особи, які володіють понад 25% акцій компанії;
  • фізичні особи, які мають понад 25% голосів в керівному органі компанії;
  • фізичні особи, які займають вищу керівну посаду в компанії, якщо є документальне підтвердження про неможливість встановити особу справжніх бенефіціарів або акціонерів. 

Бенефіціари фірм, які відкриватимуться після 13 квітня 2020 року, матимуть лише 7 робочих днів на те, аби вписати свої дані до CRBR. 

Як внести дані про себе в CRBR?

По-перше, зголошуватися має виключно сам бенефіціар, доручити цю місію комусь іншому не вийде. По-друге, заява до CRBR подається безкоштовно в електронному вигляді на веб-сайті https://podatki.gov.pl/crbr/. Затверджується вона електронним підписом або підтвердженим підписом (profilem zaufanym) в системі ePUAP.

Потрібно вписати: назву фірми, її тип, адресу реєстрації, номер в KRS, номер NIP, ім’я та прізвище бенефіціара, громадянство, державу проживання, PESEL, інформацію про долю та характер участі в компанії або права, які має  бенефіціар.

У разі виникнення питань щодо запису даних до реєстру CRBR, можна сконтактуватися Національною податковою інформацією (Krajową Informacją Skarbową) через онлайн-форму або по телефону 801 055 055.

Підприємцям, які не зареєструються в CRBR вчасно (до 13.04.2020), погрожують величезними штрафами. Польські ЗМІ пишуть, що йдеться навіть про 1 млн злотих, хоче офіційної інформації про величину санкцій поки немає.