fbpx

Українці хочуть емігрувати назавжди

За даними http://www.polradio.pl, «Rzeczpospolita» пише, що 35% українців планують виїхати за кордон і вже не повертатися на батьківщину

«Українці хочуть емігрувати назавжди» – пише «Rzeczpospolita». Видання посилається на дані соцопитування Соціологічної групи «Рейтинг» – 35% українців планують виїхати за кордон і вже не повертатися на батьківщину.

Як зауважує видання, кількість прибічників еміграції росте, оскільки торік бажання виїхати з України декларувало 30% громадян. «Готовність назавжди покинути свою батьківщину більшість опитаних мотивує бажанням поліпшити матеріальну ситуацію», – читаємо на шпальтах газети. «Революця на Майдані, російська анексія Криму та війна на Донбасі, яка триває вже понад три роки, зробили своє – якщо 2013 року середня зарплата українців складала 400 доларів, то нині це 260 доларів», – пише «Rzeczpospolita». І додає, що у сусідній Білорусі заробітки вдвічі більші.

Одночасно ціни в Україні ростуть, «Ціна за газ виросла впродовж останніх кількох років у 12 разів», – говорить газеті київсьий економіст Олександр Охріменко. За його словами, у 2013 році фінансові аналітики заробляли в Україні до 3 тисяч доларів, зараз – добре, якщо зароблять 1 тисячу. «Тому з України виїжджають не тільки ті, хто найменше заробляє. Є відтік добре освічених фахівців», – говорить Охріменко.

Польське видання посилається на дані українського МЗС – за кордоном проживає близько 5 мільйонів українців, найбільше – в Росії. «Якщо взяти до уваги, що на території, підконтрольній проросійським сепаратистам, мешкає близько 4 мільйонів людей, то насправді кількість населення України скоротилася до 38 мільйонів».

Я.С.