fbpx

У Польщі стартував новий сезон оренди громадських велосипедів

За даними http://www.polradio.pl, у Польщі використання системи оренди міських велосипедів набуває все більшої популярності

У Польщі стартував новий сезон оренди громадських велосипедів. Після кількамісячної перерви, від 1 березня двоколісні транспортні засоби можуть брати в оренду жителі та гості багатьох міст у Польщі, зокрема у Познані, Вроцлаві, Лудзі та Варшаві. Взимку велосипеди пройшли необхідний технічний огляд та ремонт.

«Вибір двоколісних веломашин дуже широкий», – сказав Марек Поґожельський, речник фірми Nextbike, яка обслуговує 80% парку міських велосипедів у Польщі.

Є стандартні, усім відомі велосипеди. Втім у Варшаві доступна оренда також електричних двоколісних транспортних засобів, якими можна їздити вздовж так званого Королівського шляху (історичний шлях зі Старого міста у південні передмістя Варшави – ред.). Крім того, є пропозиція тандемів (подвійних велосипедів – ред.) та дитячих велосипедів. Лудзь має великі триколісні вантажні велосипеди, у яких попереду встановлена лавка для перевезення навіть чотирьох дітей.

Найбільша система прокату громадських велосипедів працює у Варшаві. У столиці Польщі жителі та гості міста можуть орендувати понад 5200 двоколісних машин.

Варшавський уповноважений з питань велосипедного транспорту Лукаш Пухальськийзвернув увагу, що подорож на двох колесах – це також турбота про довкілля. У місті немає більш екологічного транспортного засобу. Навіть електричні авто та автобуси викидають шкідливі речовини. Велосипед – це єдиний транспортний засіб повністю без шкідливих викидів.

Система оренди громадських велосипедів у Польщі постійно розвивається. Зокрема, так відбувається у Познані, де доступні 1200 двоколісних машин. Аґнєшка Смоґулєцька з місцевого Управління громадським транспортом каже, що велосипеди використовуються не тільки для відпочинку, але також для поїздки на роботу або до школи.

«Нам важливо, аби міський велосипед доповнював громадський транспорт. З минулого року станції оренди встановлюють у житлових районах. Завдяки цьому жителі можуть від свого будинку доїхати до транспортного вузла і там сісти в автобус або трамвай», – наголосила вона.

Для оренди міського велосипеда користувач повинен спочатку зареєструватися у системі. У більшості польських міст перші 20 хвилин використання двоколісного транспортного засобу безкоштовні. Перша година подорожі коштує 1-2 злотих. У Кракові, який є єдиним містом у Польщі, де громадські велосипеди не мали зимової перерви, місячний абонемент коштує від 19 злотих.

IAR/Т.А.