fbpx

У Польщі призупинили прийом заяв на фінансову допомогу власникам карти поляка

За даними http://zik.ua, з 30 березня заяви власників карт поляка про фінансову допомогу на влаштування свого проживання у Польщі не будуть приймати до розгляду. Причина – досягнення 75%-ї квоти, передбаченого на такі цілі бюджету.

Про це йдеться в інформації, опублікованій на сайті Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, – повідомляє «Наш вибір».

На реалізацію завдань, згідно із Законом про карту поляка, на 2017 рік було виділено 30 000 000 злотих, – йдеться в повідомленні. Законодавством передбачено, що за умови, коли загальна сума виплат за заявками на фінансову допомогу в даному році досягне еквіваленту 75% від суми запланованої в бюджеті на виплату грошової допомоги, міністр, відповідальний за внутрішні справи, повинен оголосити про призупинення призначення фінансової допомоги доти, поки в бюджетному законодавстві не з’являться кошти на їх виплату, а воєводи, зі свого боку, повинні призупинити прийом таких заяв.

Згідно з інформацією, яку міністерство внутрішніх справ та адміністрації отримали з воєводських урядів, випливає, що 75% запланованої в бюджеті суми на виплату фінансової допомоги було досягнуто 27 березня 2017 року. До цього дня, включно, власники карт поляка, які оселяються в Польщі, склали 2712 заяв про призначення фінансової допомоги для 3701 особи, з них – 476 малолітніх. Загальна сума, необхідна до виплати фінансової допомоги, що виникає з вище названих заяв, становить 22 855 800 злотих, а 75 % від запланованої на ці цілі суми становить 22 500 000 злотих.

Отже, розгляд заяв про призначення фінансової допомоги власникам карт поляка, які оселяються на території Польщі, що будуть складені після 30 березня, не будуть розглядати до періоду, коли в бюджетному законодавстві не буде забезпечено коштів на виплату сум згідно зі поданими заявами.