fbpx

«У Польщі працюють, але теж відпочивають»

За даними http://www.polradio.pl, щораз більше регіонів Польщі опрацьовують свої туристичні пропозиції спеціально для українців

Курси валют за Національним банком Польщі:

1 USD – 3,37 PLN

1 EUR – 4,16 PLN

1 UAH – 0,13 PLN

У березні середня зарплата у Польщі зросла на 6,7% у порівнянні з минулим роком і склала 4886 злотих (1174 євро). Про це інформує Головне статистичне управління. Головна економістка поштового банку Моніка Куртек нагадує, що річна динаміка зростання працевлаштування у березні утримувалася на рівні лютого:

«Загалом динаміка працевлаштування залишається стабільною. Не слід сподіватися найближчим часом прискорення. На ринку праці існує така проблема, що кількість робочих місць і попит на працівників росте дуже динамічно, але в деяких галузях немає кандидатів на ці вакансії, маю на увазі будівельну та торгову галузі».

За словами експертки, стабільно росте теж рівень зарплати.

Щораз складніший для роботодавців ринок праці змушує фірми не тільки збільшувати зарплату своїм працівникам, але й заохочувати кандидатів різноманітніми соціальними пакетами, – пише видання «Rzeczpospolita». Вже стандартом стали спортивні абонементи, приватна медична опіка, часто фірми пропонують дофінансування їжі, а навіть – послуги масажиста на робочому місці. За даними фірми «Benefit Systems», витрати на соціальні потреби працівників торік склали у Польщі 11,3 мільярдів злотих (2,73 мільярди євро).

«У Польщі працюють, але теж відпочивають», – видання «Dziennik. Gazeta Prawna» зауважує активність українських громадян у Польщі. І це приємно. За даними Інституту туристики Польщі, з туристичною метою до країни над Віслою торік приїхало 433 тисячі українців. «З кожним роком українських туристів прибуває. Чотири роки тому вони витиснули з третього місця росіян – звання «наймасовішого туриста» в Польщі традиціно належить німцям, на другій сходинці – британці. Видання пише, що українці витрачають у Польщі стільки ж, що й німці. Цей тренд зауважують польські регіони, які вже працюють над туристичною пропозицією для українських гостей. Наприклад, Західнопоморське воєводство налагодило співпрацю з українськими туроператорами, вихваляючи принади «Рів’єри Півночі», як називають Помор’я.

І на кінець – ще одна приємна новина. Рада міністрів ухвалила зміни до закону про дорожній рух. Відтепер водій не має обов’язку возити із собою паспорт траснпортного засобу, яким пересувається, ані страхування цивільної відповідальності. Це правило стосується автомобілів, зареєстрованих на території Польщі. Досі за брак документів накладався штраф – 50 злотих за кожен документ.

Я.С.