fbpx

У Польщі подали першу скаргу за порушення закону про Інститут нацпам’яті

За даними http://tyzhden.ua, польська громадська організація звинуватила аргентинське видання у “діях, спрямованих на шкоду польському народу та хорошій репутації польських солдатів”.

Громадська організація “Польська ліга проти наклепу” (RDI), близька до консервативного уряду Польщі, подала скаргу на аргентинське видання Pagina 12 за порушення закону про Інститут нацпам’яті, який набув чинності 1 березня. Про це повідомляє AFP.

За даними агентства, скарга булла подана у п’ятницю, 2 березня.

Громадська організація заявила, що видання Pagina 12 у своїй статті використало фотографії антикомуністичних польських бійців опору після Другої Світової війни у статті про погром в Єдвабне у 1941 році.

RDI звинуватила газету та журналіста Федеріко Павловського у “діях, спрямованих на шкоду польському народу та хорошій репутації польських солдатів”.

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам’яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.