fbpx

У Польщі – найдорожче за останні роки житло. Причина: його купують українці

Зв даними http://prostir.pl, у Польщі — величезний попит на житло, а тому ціни на нерухомість зросли і наближаються до рекордних у 2007 році.

У першій половині цього року в найбільших містах країни — Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані, Ґданську, Познані та Лодзі — девелопери продали 36 400 квартир.

За прогнозом експертів, в цьому році продаж квартир досягне 72 тисяч.

У столиці за один квадратний метр житла на первинному ринку потрібно заплатити 7,7 тисячі злотих (57 тис. грн.). Це найвища ціна в Польщі. У Лодзі квадратний метр квартири в новому будинку обійдеться в 3,8 тисяч злотих (27,7 тис. грн..

За останні роки продаж квартир в Польщі систематично зростає, але те, що спостерігається в цьому році, девелопери називають бумом. Причина: низькі процентні ставки на кредити, хороша ситуація на ринку праці, зростання зарплат, а також те, що квартири купують іноземці, що працюють в Польщі.

За даними Міністерства внутрішніх справ Польщі, у 2016 році видано 356 дозволів на придбання іноземцями земельних ділянок або житлових будинків. Найбільше дозволів отримали громадяни України, які в основному купували нерухомість у Нижній Силезії і в Мазовецькому воєводстві.

І.І./Ред.