fbpx

У Литві введуть квоти на працевлаштування працівників, зокрема з України

За даними http://www.polradio.pl, уряд Литви має намір опрацювати систему квотування некваліфікованих трудових іммігрантів, зокрема з України

У зв’язку зі збільшенням трудової імміграції з України, уряд Литви введе у деяких секторах квоти на працевлаштування некваліфікованих працівників з третіх країн. Йдеться в основному про водіїв та будівельників.

«Ми не можемо допустити, аби Литва стала країною, що імпортує тільки дешеву робочу силу», – заявив у четвер у розмові з місцевим радіо прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс.

Він поінформував, що литовський уряд під час засідання у середу «схвалив стратегію, що дозволить регулювати імміграційні процеси». Прем’єр зазначив, що «Литві потрібні працівники, але кваліфіковані», і що «країна не може дозволити витіснення з ринку праці своїх громадян».

Система нарахування квот має бути опрацьована до жовтня 2018 року і вона буде зачіпати тільки некваліфікованих працівників.

Крім того, литовський уряд вирішив спростити імміграцію в Литву громадянам США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії та Нової Зеландії. Щодо них будуть подібні вимоги, як і щодо громадян держав Європейського Союзу.

Департамент статистики Литви поінформував, що торік у країні було видано 34,5 тис. віз та дозволів на роботу, з яких приблизно 20 тис. для громадян України. Протягом перших чотирьох місяців цього року до Литви прибуло 12 тис. іммігрантів, це удвічі більше, ніж у попередні роки.

PAP/Т.А.