fbpx

Торгівля в неділі у 2020 році у Польщі

За даними https://www.polskieradio.pl/ з 2020 року у Польщі у всі неділі будуть зачинені магазини, окрім семи неділь, польська залізниця готова до свят, українці часто їздять за покупками до Польщі

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 USD – 3,84 PLN

1 EUR – 4,26 PLN

1 UAH – 0,16 PLN

З 2020 року у Польщі у всі неділі будуть зачинені магазини, окрім семи неділь. Покупки можна буде зробити у дві неділі перед Різдвом (13 і 20 грудня 2020 року), в одну – перед Великоднем (5 квітня 2020) і додатково у чотири інші – останні неділі: січня (26.12.2020), квітня (26.04.2020), червня (28.06.2019) і серпня (30.08.2020). Про це повідомляє Польська прес-агенція.

Цього року великі магазини були відчинені в останні неділі місяця. Цього року ще можна буде сходити за покупками в неділю, 29 грудня. Перший етап запровадження закону, який обмежує торгівлю в неділю, почався 1 березня 2018 року. З того дня відчиненими були магазини у дві неділі протягом місяця – перша і остання. З початку 2019 року це вже була лише одна неділя – остання. Заборона торгівлі в неділю не стосується тих магазинів, за прилавками яких стоять їх власники.  

Заборона торгівлі в неділю не стосується також пекарень, кафе, крамниць на заправках, квіткових магазинів, у випадку продажу квітів, вінків та свічок біля кладовищ, похоронних бюро, магазинів з пам’ятками, газетних крамниць, кіосків з квитками, сигаретами тощо. В неділю за покупками також можна піти до магазинів, які розташовані на вокзалах, у портах та морських пристанях, в аеропортах, у зонах, вільних від мита, у громадському транспорті, річковому, морському та аеротранспорті. У більшості держав ЄС протягом всього тижня можна ходити за покупками без обмежень. Певні заборони є у кількох країнах: майже повністю це заборонено у Німеччині та Австрії, часткові обмеження є у Бельгії, Франції, Греції, Голландії та Люксембурзі. Від заборони торгівлі в неділю у квітні відмовилась Угорщина. Окрім ЄС, в Європі заборона торгівлі в неділю є також у Швейцарії та Норвегії.  

Польська залізниця готова до свят. Додаткові потяги, відповідним чином підготовлений табір та інформація на вокзалах – це деякі з обіцянок залізниці, які мають забезпечити нормальні і безпечні поїздки під час різдвяних і новорічних свят, – зазначає видання «Gazeta Polska Codziennie». Також польська залізнична компанія PKP повідомляє, що з 15 грудня діє новий розклад потягів. Додатково, якщо буде така потреба під час свят, PKP готове надати додаткові вагони до потягів, де це буде потрібно. У період новорічних свят будуть курсувати додаткові потяги на найбільш популярних маршрутах у цей час, наприклад, між Ґдинею та Закопаним. Крім цього, на вокзалах буде доступна цілодобова інформація. Близько 300 вокзальних зал на час новорічних свят не будуть зачинятися також і вночі, тому пасажири зможуть там сховатися від холоду і негоди, очікуючи на свій транспорт. 

Німці і далі люблять їздити за покупками до Польщі. Але це не вони роблять найбільші покупки з розрахунку на одну особу. У цьому лідирують українці. Згідно з польським Управлінням статистики, протягом трьох кварталів 2019 року кордони Польщі пересікло 88,7 мільйона осіб, це на 2,6 мільйона більше, ніж минулого року. Іноземців – понад 50 мільйонів. Іноземці у Польщі витратили 13,1 мільярдів злотих, а це на 5 мільярдів більше, ніж поляки витрачають за кордоном. На неїстівні товари вони витратили майже 52 % грошей, на послуги – 21 %, а на продукти – понад 13 %. Українці, які приїжджають до Польщі, у третьому кварталі 2019 року витратили у Польщі 2,14 мільярда злотих. Польсько-український кордон перетнуло 5,6 мільйонів осіб. В середньому під час одного перебування українці витрачають у Польщі 761 злотих. Громадяни України і далі, як правило, приїжджають за невеликими покупками у магазини поблизу кордону. Але багато грошей вони залишають у будівельних магазинах та маркетах з технікою. Купують також замінні частини до машин та одяг.

PAP/Gazeta Polska Codziennie/Gazeta Wyborcza/M.K.