fbpx

Святкування 20-ї річниці заснування Польського Дому в Житомирі

Цього червня в Житомирі відбулися урочистості з нагоди 20-річчя створення Польського Дому в м. Житомирі – доброго Партнера Міжнародного Бюро Праці «JUS-Service». Церемонія була урочисто відкрита Святою месою в Соборі Св. Зофія та відзначалася для поляків Житомирщини і з нагоди ювілею Закладу. Месу правив Капелан всіх католиків та поляків Житомирщини, Священик Ryszard Karapuda TChr. Потім церемонія була продовжена в залі Житомирської Обласної Філармонії.

Артистичну частину здійснювали наші відомі та улюблені колективи – Польський камерний хор ім. J. Zarębski під керівництвом Яна Красовського (заслуженого перед польською культурою), вокальний дитячий гурт “Kwity” під керівництвом пані Лариси Бойко. Також були твори великого Фридерика Шопена у виконанні піаністки Надії Тішкової та прекрасних польських романсів, які презентувала Євгенія Гінтов. Також на сцені з’явився знаменитий гурт “Білі голубки” – художній керівник пані Антоніна Щирська (заслужена перед польською культурою). Спеціальним гостем концерту стала Дитяча фольклорна та етнографічна група “Аксамитки”, яка діє в Польському Домі в м. Бар. Художній керівник групи (заслужена перед польською культурою) – пані Інна Медвеєва.

Святкування 20-ї річниці створення Польського Дому було відзначено присутністю голів/заступників голів міст та польських організацій з Житомирської та Житомирської областей (Житомир, Малин, Нова Борова, Бердичів, Баранівка, Биківка, Мар’янівка, Романів, Новоград-Волинський, Сусли, Любар) та представників інших українських установ та організацій, які вже багато років співпрацюють з Польським Домом в м. Житомирі.

Особливо вітали почесних гостей – представника Асоціації Польського Співтовариства (“Wspólnota Polska”) пана Romanа Wróbelа, Генерального Консула Польщі у Вінницькому окрузі, до якого також відносяться Житомирська, Хмельницька та Чернівецька області, пана Damianа Ciarcińskiego, Президента Федерації Польських Організацій в Україні пані Emilii Chmielowej, директора Центру Польської Культури та Європейського Діалогу в Івано-Франківську пані Марію Осидач, директора Польського Дому в м. Бар пані Малгожату Медведьову та заступника Міського Голови м. Житомира пана Дмитра Ткачука.

Функціонування Польського Дому було б неможливим без співпраці з польськими центрами у Житомирі та області. Під час церемонії директор Польського Дому пані Ірена Першко подякувала головам тих польських організацій, які протягом багатьох років підтримують інституцію та беруть активну участь у її діяльності, серед інших подяка була висловлена й очільнику нашого Бюро в якості голови діючої паралельно із ним Польської Громадської Організації.

Зі свого боку, голови польських організацій привітали Дом Польский в м. Житомирі із прекрасним ювілеєм і подякували за постійну підтримку та плідну співпрацю.

Дуже зворушливим моментом було вручення подяки від Житомирського Польського Дому для Капелана всіх католиків та поляків Житомирщини, Священика Ryszarda Karapudy TChr, який всього лише два роки служив католицьким прихожанам Житомирщини, але об’єднав їх усіх як ніхто до цього. Нажаль, зараз його майстерності дипломатії та лікування душ потребують у іншій місцевості, у зв’язку із чим Житомирщина з ним незадовго буде прощатися.

Почесну грамоту для пані директора Ірени Першко під час свого виступу на церемонії вручив Генеральний Консул Республіки Польща в м. Вінниця, пан Damian Ciarciński.

Вітальний лист з нагоди 20-річчя Польського Дому від Президента Асоціації “Wspólnota Polska” прочитав Roman Wróbel. Крім того, пан Roman Wróbel нагородив Бронзовою Медаллю Асоціації “Wspólnota Polska” пана Яна Красовського та пані Ларису Бойко. Крім того, Асоціація нагородила Срібною Медаллю й колектив працівників самого Польського Дому в Житомирі. Для присудження медалей пан Roman Wróbel запросив на сцену також і колишніх директорів Польського Дому в Житомирі Казімежа Ратушинського, пані Мирославу Староверову, а також пані Емілію Хмільову як автора ініціативи щодо створення 20 років тому цього Польського Дому.

Також був прочитаний вітальний лист від одного з партнерів у Польщі – Музею в Гостині, в якому підкреслювалося, що «Дім Польський є важливим центром польської культурної та інтелектуальної життя в Житомирщині».

Після концерту церемонія була продовжена в одному з найкращих та затишніших ресторанів м. Житомира. Зустріч відбулася в дуже теплій атмосфері, а спілкування супроводжувалося виступом солістів Гурту «Полісся» у складі пані Наталії Травкиної та Миколи Нагірняка (заслужених перед польською культурою).

Заходи із відзначення 20-річчя Польського Дому в Житомирі були спільно профінансовані Асоціацією “Wspólnota Polska” з ресурсів Канцелярії Сенату Республіки Польща.

З повагою та подякою Польському Дому в Житомирі за плідну співпрацю,

Колектив Міжнародного Бюро Праці «JUS-Service»