fbpx

Скасування візового коридору для іноземних працівників у Польщі в 2018 році

За даними http://vsetutpl.com, робота в Польщі користується серед громадян України високим попитом. Як свідчить статистика Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики у Польщі, наразі кількість українців, які працюють у Польщі, становить близько мільйона.

Як відомо, для легального працевлаштування в Польщі, необхідною є польська робоча віза, яка видається на основі дозволу на роботу абобіометричний паспорт.

З 1 січня 2018 року почали діяти нові правила працевлаштування іноземців в Польщі. Згідно з ними, відтепер є два документи, які надають право легальної праці іноземцям у Польщі – це дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу. Вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю.

Ці дозволи визначають термін, за якими ви можете легально працювати у Польщі:

 • дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців
 • дозвіл на сезонну роботу дає право на роботу в галузях, що вважаються сезонними і видається максимум на 9 місяців протягом календарного року
 • Що змінилось у процедурі влаштування на роботу в Польщу?

  Якщо раніше іноземець міг легально працювати у Польщі 6 місяців протягом 12 місяців на підставі зареєстрованої Повітовим урядом праці ЗАЯВИ РОБОТОДАВЦЯ ПРО НАМІР ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ІНОЗЕМЦЯ, то тепер цей пункт скасовано і з 2018 року для того, аби мати можливість легально працювати, необхідно отримати ДОЗВІЛ НА РОБОТУ АБО ДОЗВІЛ НА СЕЗОННУ РОБОТУ.

   

  Однак, протягом всього 2018 року діятиме так званий ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД. Це означає, що іноземці до кінця 2018 року зможуть легально працювати як на підставі нових дозволів, так і на підставі заяв про намір надати роботу іноземцю, що були зареєстровані та видані раніше, тобто до кінця 2017 року.

  У зв’язку з такими важливими змінами, тепер документи, що надають право легально працювати у Польщі, юридично роздвоїлись на старі та нові:

  • Старі – дозволи на роботу, видані до 31.12.2017 – БУДУТЬ ЧИННИМИ ДО 31.12.2018 включно
  • Нові – дозволи на роботу, видані з 01.01.2018 – ЧИННІ З 1 січня 2018

  Чи можна працювати в Польщі на основі заяв, виданих у 2017 році?

  Згідно зі ст. 11 закону від 20 липня 2017 року (який власне змінив правила працевлаштування іноземців), заяви про намір надати роботу іноземцю старого зразка (видані у 2017 році) зберігають дійсність до 31 грудня 2018 року, тобто на їх основі можна працювати включно до 31 грудня 2018 року.

  Українці, які подають в польських консульствах заяви на вироблення національної візи 05, тобто трудової, з метою роботи на основі заяви про намір надати роботу іноземцю, можуть використовувати заяви старого зразка включно до 31 жовтня 2018 року. З 1 листопада 2018 року робочі візи на основі старих заяв відкривати НЕ БУДУТЬ.  

  Ті робочі візи, що будуть вироблені у 2018 році на підставі заяви роботодавця від 2017 року, будуть дійсними лише до кінця 2018 року.

  Тобто з 2019 року для вироблення візи необхідними будуть виключно дозволи на роботу або дозволи на сезонну роботу від 2018 року.

  Скасування візового коридору для тих, хто працював у Польщі у 2017 році

  Усі, хто вже працював у Польщі, знають, що таке візові коридори. Візовий коридор – це певний термін дії візи, впродовж якого ви маєте право використати зазначену кількість днів перебування в іншій країні.

  • Польська робоча віза типу D 05 дає право працевлаштування в Польщі на 180 днів (6 місяців) впродовж року
  • Короткотермінова шенгенська віза типу С 05 дозволяє працювати в Польщі не довше, ніж 90 днів на півроку

  У будь-якому разі, по завершенні дії візи, іноземцю доведеться повернутися додому та перебувати в Україні певний час, доки не можна буде знову виробляти нову візу. Згідно з такими правилами, ті українці, що працювали в Польщі у 2017 році і в яких вже закінчився термін візи, повинні були б чекати певної дати у 2018 році для отримання нової.

  Однак, у зв’язку з прийняттям нових правил, для іноземців, що працювали в Польщі протягом 2017 року СКАСОВУЮТЬСЯ візові коридори.

  Що це означає і як це діятиме на практиці? Особи, що працювали у Польщі у будь-який період протягом 2017 року на підставі заяви роботодавця про намір надати роботу іноземцю, можуть не чекати закінчення візового коридору і виробляти нові робочі візи, що будуть видаватися на підставі дозволу на роботу або дозволу на сезонну роботу, отриманого у 2018 році.

  Отже, для людей, що подають документи на візу з новими запрошеннями від 1.01.2018 року, коридор СКАСОВУЄТЬСЯ.

   

  Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

  Важливі зміни у працевлаштуванні іноземців в Польщі з 1 січня 2018 року. Документи, що надають дозвіл на легальну роботу в Польщі: Дозвіл на роботу у Польщі та Дозвіл на сезонну роботу у Польщі. Права іноземця під час працевлаштування у Польщі.