fbpx

Щецінський університет проведе практичний курс для українців

За даними http://www.polradio.pl, громадян України навчатимуть польської мови та основних практичних навичок для життя і роботи у Польщі.

Курс для українців, котрі живуть у Західнопоморському воєводстві, починається в Щецінському університеті. Громадяни України будуть вчитися польської мови та навичок, пов’язаних з життям та роботою у Польщі.

«Ідея курсу виникла давно, ми бачили потребу в його організації. Ми проводили широкі консультації щодо програми занять, зокрема зі щецінським відділом Об’єднання українців у Польщі, а також з представниками Православної церкви», – сказав у середу, 11 квітня, проректор з питань освіти та міжнародної співпраці Щецінського університету габілітований доктор Яцек Стишинський.

Він додав, що курс має, перш за все, практичне значення. Заняття розпочнуться курсом польської мови, викладачі будуть звертати увагу на словниковий запас, що необхідний під час працевлаштування. Друга частина буде присвячена історії регіону, місту, культурі, економіці та політиці. Українці отримають теж інформацію про діяльність польських установ і своїх прав у Польщі. Вони дізнаються також, зокрема, як правильно складати резюме та супровідний лист та які обов’язки має працівник.

«Курс буде корисним для всіх, хто працює, хто хоче тут навчатися, хто хоче поступати до університету – просто пов’язати своє життя з нашим регіоном», – наголосила координаторка курсу габілітована доктор Катажина Влодарчик. Вона додала, що учасники мають бути повнолітніми, проте вимог щодо їхньої освіти немає.

Як сказав почесний консул України у Щеціні Генрик Колодій, у Західнопоморському воєводстві нині легально працює приблизно 50 тисяч українців, а в Щеціні приблизно 20 тисяч. Він додав, що бачить проблеми не тільки іноземців, але також працівників установ, котрі стикаються з мовними перепонами, наприклад поліцейських чи медичних працівників.

«Рівень університету дасть почуття суб’єктивності, а не об’єктивності, громадянина України», – зазначив Колодій.

Організатори повідомили, що курсом зацікавилося дуже багато осіб. Запущена веб-сторінка ua.usz.edu.pl, на якій є подробиці проекту.

Курс «Нові навички у новій країні» почнеться у суботу і він триватиме до червня. Проект – безкоштовний і профінансований Міською адміністрацією міста Щецін і Щецінським університетом. Однак передбачений організаційний внесок у сумі 100 злотих.

PAP/Т.А.