fbpx

Польща заборонила ввезення овочів, рослин і більшості фруктів

За даними https://shoppingpl.com/ Польща обмежила ввіз овочів, фруктів, насіння та рослини з країн, які не є членами Євросоюзу.

Від суботи, 14 грудня, до Польщі заборонено ввозити більшість фруктів (крім ананасів, кокосів, бананів, фініків та дуріанів), а також овочі, насіння і рослини.

Такі обмеження є наслідком оновленого розпорядження Європарламенту, яке стосується норм імпорту товарів з третіх країн до ЄС. Обмеження прийняли для покращення фітосанітарної безпеки країн-членів Союзу.

Підставою для такого кроку стало те, що у рослинах, які привозять з-за меж ЄС, можуть бути гриби, бактерії, віруси тощо, до яких не стійкі місцеві види. Це, у свою чергу, може спричинити втрату врожаю або навіть повністю знищити рослини.

Крім того, хвороботворні організми можуть бути присутніми на рослинах навіть тоді, коли симптоми неможливо побачити неозброєним оком.

Тепер овочі, насіння, рослини, фрукти (крім ананасів, кокосів, бананів, фініків та дуріанів), які ввозять до Польщі, повинні мати фітосанітарний сертифікат. Його повинна видати офіційна служба захисту рослин у країні походження.

Обмеження стосуються й осіб, які везуть таку рослинну продукцію до країн ЄС для власних потреб. Тому не вдасться перетнути кордон, якщо митники виявлять у багажі, наприклад, саджанці дерев або кімнатні квіти без відповідного документу.

Джерело: dziennik.pl