fbpx

Польща стала країною соціального захисту

За даними http://www.polradio.pl, Соціальні витрати у Польщі більші, ніж в інших країнах Центрально-Східної Європи і сягають 25,8% ВВП

Польща відповідає критеріям країни соціального захисту. Такий висновок зробили в результаті аналізу в Інституті структурних досліджень.

Соціальні витрати у Польщі більші, ніж в інших країнах Центрально-Східної Європи і сягають 25,8% ВВП. Однак, витрати країн «старого Євросоюзу» ще більші і складають 28,2% ВВП.

Автор рапорту «Чи Польща – це країна соціального захисту?» економіст Якуб Савульський з Інституту структурних досліджень пояснив, що у дослідженні порівнювалися соціальні витрати країн у відношенні до ВВП. Воно показало, що хоча поляки – це відносно молодий народ, та все ж, на тлі інших суспільств, які старіють, пенсійні витрати у Польщі вищі, ніж в інших країнах.

Але витрати на охорону здоров’я у Польщі, у порівнянні з іншими країнами ЄС, одні з найнижчих. «Ми якраз входимо у період швидко старіючого польського суспільства, а витрати на здоров’я певною мірою залежать від вікової структури населення», – наголошує експерт.

На думку Якуба Савульського, найближчими роками витрати на охорону здоров’я в Польщі мають зрости.

IAR/В.П.