fbpx

Польща може ввести податок на сезонних працівників з України

За даними https://informator.news, до кінця цього року уряд Польщі планує схвалити проект закону, який запроваджує фіксований податок на працевлаштування сезонних працівників.

За словами глави Постійного комітету Ради міністрів Польщі Генрика Ковальчика, розмір такого податку має становити близько 300 злотих на місяць ($83).

“Я координую роботу над новим рішенням щодо оподаткування сезонних працівників. Справа стосується сотень тисяч людей. Мета полягає в тому, щоб особливо фермери могли на законних підставах наймати таких співробітників, сплачуючи невеликий податок у розмірі близько 300 злотих на місяць”, – цитує Економічна Правда слова чиновника.

Він також розповів, що нові правила, вірогідно, почнуть працювати вже наступного літнього сезону. Він сподівається, що уряд схвалить законопроект до кінця цього року.

За словами Ковальчика, вирішується проблема реєстрації працівників з-за кордону, “що важливо для державної безпеки”.

На запитання, чи має уряд статистичні дані стосовно масшабів цього явища, Ковальчик відповів: “У нас є статистика видачі дозволів на в’їзд – їх понад мільйон. Але ми не знаємо, скільки людей в’їхало, а скільки працює”.

За даними глави МЗС Польщі, у 2016 році українці отримали понад 1,2 млн польських віз.