fbpx

Орфографічний конкурс української мови у Кракові

За даними http://www.polradio.pl, найкращими стали студенти з Москви, Белграда та Познаня

Під час цьогорічних шевченківських днів у Кракові пройшов дводенний Міжнародний орфографічний конкурс з української мови. Це вже третій конкурс за участю 14 навчальних закладів Польщі, Чехії, Росії, Сербії, Болгарії, а також цього року долучилися студенти з Австрії (Відень) та Німеччини (Берлін і Франкфурт на Одері).
У розмові з колегою Володимиром Прядком організатор Міжнародного орфографічного конкурсу з української мови, старший викладач Кафедри україністики Інституту східнослов’янської філології Яґєллонського університету Оксана Баранівськанаголошує, що конкурс стає все популярнішим, а серед його учасників студенти з країн Центрально-Східної Європи і РФ.

Найкращим знавцем української орфографії 2018 року у Центральній Європі став студент з Росії – Сергій Антоновський, друге місце посів Никола Янкович з Белградського університету і третє місце виборола студентка з Познанського університету імені Адама Міцкевича Анна Філіп’як.
Орфографічні конкурси з української мови, які у Кракові проводяться вже тринадцять років, міжнародними стали три роки тому. Вони завжди супроводжуються різноманітними культурно-пізнавальними заходами. Мовний захід фінансується Яґєллонським університетом і фондом його випускників «Братняк».

В.П.