fbpx

Навчання у технікумам Польщі

Як навчатись безкоштовно у технікумах Польщі?

Українські абітурієнти, які мають неповну середню освіту, мають можливість після завершення 9-10 класу продовжити навчання у технікумах Польщі. Що потрібно для того, щоб стати студентом спеціалізованого технікуму у Польщі?

  • Обравши потрібну спеціальність, уважно заповнити анкету;
  • Укласти договір про Програму вступу до польського технікуму з Європейським бюро освіти та праці «WORK EXPRESS EUROPE». За договором послуги Європейського бюро «WEE Ukraine» є платними, вартість послуг оплачується одноразово згідно умов договору;
  • Почати вивчати польську мову на прискорених курсах, що рекомендує Європейське бюро освіти та праці «WORK EXPRESS EUROPE» або самостійно, щоб отримати сертифікат про вивчення польської мови не нижче рівня В1.

Виконавши усі умови, слід обрати конкретний технікум та ознайомитись з правилами вступу на бюджетну форму та вартістю контракту. Більшість польських технікумів приймають українських учнів на навчання безкоштовно. Абітурієнту лише потрібно буде сплатити за проживання у гуртожитку та харчування (приблизно 400-500 злотів/місяць). Також Державна страхова компанія Польщі вимагає обов’язково наявність у кожного учня страхового поліса від нещасних випадків. Вартість страхування складає 600 злотів/рік.

Додаткова інформація для абітурієнтів

При вступі до технікумів Польщі, українські абітурієнти мають певні переваги:

  • не потрібно складати вступні іспити;
  • середній бал шкільного атестата не враховується та не впливає на зарахування до навчального закладу;
  • результати складання ДПА також не враховуються та не впливають на вступ.

Знання польської мови – необхідна умова вступу

Після подачі необхідних документів, абітурієнт запрошується до співбесіди. Увага! Представники навчального закладу проводять співбесіду польською мовою. Абітурієнт повинен вміти добре читати, писати, розмовляти на побутовому рівні (рівень сертифікату не нижче В1). Навчальні групи комплектуються таким чином, щоб польські та українські учні навчались у різних групах.

Для поліпшення рівня польської мови для українських студентів щотижня проводяться додаткові заняття з висококваліфікованими викладачами. Вивчаючи польську мову додатково 3-4 години щотижня, звичайно більшість українських студентів протягом року значно поліпшують свій рівень та починають вільно спілкуватись польською.

Окрім додаткових занять з польської мови, абітурієнтам з України пропонують відвідувати заняття з англійської, або німецької, або іспанської мов. Кращі студенти протягом навчання виїжджають для проходження практики до інших країн Європейського Союзу, тому знання ще однієї іноземної мови стане значним бонусом.

Умови проживання українських студентів на території Польщі

Після завершення вступної компанії студентам надається кімната у гуртожитку, розташованому на території навчального закладу. На території технікуму діє цілодобова охорона, тому діти знаходяться у безпеці. Окрім цього, з кожним студентом проводить додаткову роботу куратор, наданий нашим бюро. Куратори допомагають у вирішенні побутових проблем та сприяють більш швидкій адаптації.

Надані гуртожитки відповідають усім вимогам до комфортабельного житла – студентів селять по 2-3 особи, є опалення та гаряча вода, акуратна кухня та їдальня. Але й правила проживання є суровими. Наприклад, за порушення режиму студент може бути одразу відрахований і з гуртожитку, та й з технікуму.

Зверніть увагу, що до технікумів можуть бути зарахованими лише ті українські учні, які мають документ про закінчення 9 або 10 класу, та яким ще не виповнилось 18 років.

Європейське бюро освіти та праці «WORK EXPRESS EUROPE» комплексно вирішує усі організаційні питання, пов’язані із вступом та переїздом абітурієнтів, допомагає правильно оформити учнівську візу та інші документи. Наші спеціалісти супроводжують учнів та надають консультації щодо побутових, юридичних та інших питань протягом першого року навчання.