fbpx

“Ми знову разом протистоїмо спільному багатовіковому ворогу”: Залужний привітав польських колег зі святом

За даними https://polonia.tvp.pl/ Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний польською мовою привітав військових Польщі з професійним святом. Він нагадав, що наші країни, як і 102 роки тому, воюють проти спільного ворога – росії.

Відеопривітання польською мовою Валерій Залужний оприлюднив у Facebook. 
 
Звернення головнокомандувача: „Дорогі побратими! Від імені Збройних сил та від себе особисто вітаю Вас із Днем війська польського! 
 
У Варшавській битві Ваш народ відстояв свою державність та врятував Європу від більшовицької навали. Союзником Польщі у тій війні була Українська Народна Республіка. 
 
Сьогодні, як і 102 роки тому, ми знову разом протистоїмо спільному багатовіковому ворогу”. 
 
Валерій Залужний щиро подякував польському народові за допомогу й підтримку у війні з росією. „Ми воюємо за нашу і вашу свободу. Разом переможемо!” – додав головнокомандувач.

У свою чергу, Президент Польщі Анджей Дуда вшанував пам’ять військових Української народної республіки та цвинтарі у Варшаві.

Про це повідомила канцелярія польського Президента у Twitter. 
 
„Президент Анджей Дуда на православному цвинтарі у Варшаві вшанував військових УНР, які у 1920 році разом воювали з військової Польської армії проти більшовиків”, – йдеться у повідомленні. 
 
Дуда поклав вінок до пам’ятника загиблим і став на коліно, вшановуючи їхню пам’ять. 
 
Нагадаю, 15 серпня у Польщі відзначають День Війська Польського. Свято присвячене пам’яті переможної наступальної операції під час Варшавської битви у 1920 році, яка відбулася у польсько-більшовицьку війну. Раніше Анджей Дуда неодноразово заявляв, що Україна сьогодні захищає Польщу та всю Європу від російської агресії.