fbpx

МАЗЕПА: СПРАВЖНЯ КРИЗА ПОЧНЕТЬСЯ В ІІІ КВАРТАЛІ, В 2021 РОЦІ ТЕЖ МОЖЛИВЕ ПАДІННЯ

За даними http://finbalance.com.ua/ Гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа в інтерв’ю для Liga.net висловив думку, що “третій квартал стане тільки початком справжньої кризи” (цитата).

“Те, що ми відчуємо в другому кварталі – це ще м`яке входження в серйозну рецесію. Я не вірю в швидке відновлення економіки: жодного разу Україна не виходила з криз V-подібно. Я думаю, відновлення почнеться через кілька років. Тобто 2021 рік теж буде дуже складним, можливо, навіть мінусовим”, – зазначив І. Мазепа.

За словами інвестбанкіра, криза “вимила” український середній клас – “ту частину економіки, яка створюється роками, “бампер” і драйвер зростання”.

“Споживання сильно впаде – за нашими оцінками вже зараз в Україні близько 2 млн безробітних. Це в свою чергу веде до соціальних наслідків – зростання злочинності тощо. Тому для української економіки удар по сервісному бізнесу буде набагато більш болючим, ніж, наприклад, в Європі або США, тому що там хоча б частково субсидуються зарплати співробітників закритих підприємств. У нас же – нічого. Люди залишилися без грошей. В таких умовах, щоб відродити цей бізнес потрібно буде витратити дуже багато часу”, – вважає гендиректор Concorde Capital.

Він каже, що в антикризовому плані Кабміну “катастрофічно не вистачає підтримки бізнесу, який найбільше постраждав”.

“Що я підтримую – це інфраструктурні проекти: будівництво доріг, злітних смуг, мостів і т.п. Такі історії працюють в економіці з мультиплікатором. Однозначно краще витрачати гроші так, ніж у вигляді допомоги по безробіттю”, – резюмував І. Мазепа.

Контекст

Згідно з квітневим прогнозом МВФ, у 2020 року ВВП України впаде на 7,7%, а в 2021 році зросте на 3,6% (у 2019 році було зростання на 3,2%).

За прогнозом Світового банку, ВВП України в 2020 році скоротиться на 3,5%, а в 2021 році зросте на 3%.

ЄБРР прогнозує падіння української економіки на 4,5% у поточному році та зростання на 5% у наступному.

Кабмін очікує зменшення ВВП у 2020 році на 4,8%.

Згідно з прогнозом НБУ, в 2020 році ВВП України впаде на 5,5%, а в 2021 році зросте на 4,3%.