fbpx

Майбутній мер Варшави пообіцяв підтримку мігрантській спільноті

За даними http://naszwybir.pl, в останній день виборчої кампанії Рафал Тжасковський зустрівся з варшавськими українцями.

new_06_11_18_3

Столична влада буде відкритою до потреб мігрантів і дбатиме, аби Варшава була містом багатьох культур, – пообіцяв українській спільноті польської столиці Рафал Тжасковський, кандидат від «Громадянської коаліції» на посаду мера Варшави.

Зустріч відбулася 19 жовтня, в останній день місцевої виборчої кампанії, в Українському домі у Варшаві з ініціативи кандидата. Окрім Р. Тжасковського, до Українського дому завітали Павел Рабей та Каміла Гасюк-Піхович із партії «Сучасна», а також міський радний Ярослав Шостакевич із «Громадянської платформи», котрі увійшли до складу однієї ліберальної коаліції під час польських виборів 2018.

Присутні мігранти, зокрема голова фонду «Наш вибір» Мирослава Керик, нагадали про проблеми із легалізацією перебування та праці: чимало українців понад рік очікують на необхідні папери, проте вирішення цієї проблеми – в компетенції центральної влади. Натомість варшавське самоврядування могло б посприяти створенню додаткових консультаційних пунктів, де б мігрантам допомагали заповнити подання на карту перебування й дозвіл на роботу, відкрити курси польської мови як іноземної для приїжджих, а також підвищувати громадянську свідомість у боротьбі з мовою ненависті. І польські політики, і українці зійшлися на тому, що нині головним викликом, який стоїть перед Польщею, є інтеграція мігрантів.

Присутні представники Об’єднання українців у Польщі Юрій Рейт та Мирослав Скірка підкреслили важливість культурних проектів: доступ дітей громадян України до навчання українською мовою в школах, створених для нацменшини, та збереження історичних пам’яток, важливих для польсько-українських відносин, зокрема поховання воїнів УНР на Вольському цвинтарі.

Нагадаємо, Рафал Тжасковський виграв вибори мера Варшави вже в першому турі, отримавши 57% голосів. Він змінить на цій посаді Ганну Гронкевич-Вальц, котра керувала життям столиці протягом 12 років. У варшавській мерії працює відділ у справах рівного трактування, який опікується справами іноземців, окрім цього місто бере участь у Комісії суспільного діалогу у справах іноземців.

Олена БАБАКОВА