fbpx

Група країн хоче посилення правил у Шенгенській зоні

За даними http://www.polradio.pl, частина країн ЄС хоче посилення правил у Шенгенській зоні і можливість відновлення прикордонного контролю на довше.

Австрія, Данія, Німеччина, Франція та Норвегія у спільному документі пропонують посилення правил у Шенгенській зоні і можливість відновлення прикордонного контролю на довший період. Автори пропозиції, яка буде представлена на засіданні міністрів внутрішніх справ ЄС у Брюсселі, пояснюють її потребу міграційною кризою і терористичною загрозою.

Вони пропонують, щоб країни могли вводити прикордонний контроль без згоди Європейської комісії і решти держав на три місяці, а не, як досі, на 30 днів. Хочуть також можливості збереження контролю протягом чотирьох років, а не двох.

Така пропозція стала приводом до заяв про повільний розвал Шенгенської зони. Подібно було два роки тому, коли у відповідь на міграційну кризу кілька країн повернуло контроль документів на своїх кордонах. На це погодилася Європейська комісія, попри сумніви частини країн, зокрема з Центральної Європи. Шенгенська зона мала гарантувати можливість вільного подорожуватння без необхідності пред’являти паспорти чи інші документи.

IAR/Н.Б.