fbpx

Фільм «Майдан. Шість літер нашої свободи» отримав нагороду на фестивалі у Варшаві

За даними https://stv.detector.media українська стрічка посіла друге місце у категорії «Документальний фільм».

Фільм команди «UA: Культура» «Майдан. Шість літер нашої свободи» отримав нагороду на телефестивалі «Серце Європи» у Варшаві, повідомляє Суспільне мовлення.

Український фільм посів друге місце у категорії «Документальний фільм», авторки проєкту – Анна Єресько й Олена Зашко.

«Ми (я і моя співавторка Олена Зашко. – ДМ) добре розуміємо, що нагорода нашому фільму “Майдан. Шість літер нашої свободи” – не стільки нам і нашій роботі, скільки темі, історії й нашим героям. Можна сказати, що Майдан вчергове переміг, ми щиро тішимося з того. Знову», – каже Єресько.

Стрічка «Майдан. Шість літер нашої свободи» складається з шести глав. Кожна літера зі слова «майдан» є назвою глави, яка символізує тему, дотичну до подій Революції гідності.

Героями стрічки стали мати загиблого на Майдані Романа Гурика, координаторка «Євромайдан-SOS» Олександра Матвійчук, стример Майдану Андрій Дубчак, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області Андрій Преподобний і митець Олексій Сай.

Найскладніше на зйомках, за словами авторок, було знайти не героїв, а підхід до них. Команда проєкту намагалася підійти до інтерв’ювання не просто професійно, а з великою емпатією, розумінням, повагою до доль людей.

Режисерки згадують, як починали роботу над проєктом, зіставляючи з минулим досвідом у документалістиці.

«Майже всі наші фільми “Бабусю, розкажи про Голодомор”, “Велосипед «Україна»”, “Непоганий рік”, “По частинках” робилися під визначні дати, і з цього завжди випливала велика творча проблема: як вчергове про щось розказувати? З Майданом – взагалі катастрофа: знімаючи щось на цю тему, ти мусиш ходити по тонкому льоду замерзлого болю, між пафосом – Сциллою, і спекуляцією – Харибдою. Немає сенсу братися за тему Майдану, якщо тобі нема що сказати про нього людям. А що нового можна сказати людям про Майдан через сім років, коли вже стільки сказано, знято і написано? Це або апдейт інформації про хід розслідування розстрілів, або історії людей, життя яких змінив Майдан. Апдейту, на жаль, нема. Ми обрали друге, бо людинознавство – наша пристрасть», – розповіла Анна.

У категорії «Документальний фільм» проєкт Суспільного конкурував із такими фільмами:

  • «Jester’s Calendar», реж. Леван Адамія (Грузія);
  • «Mr Kriss», реж. Адольф Зіка (Чехія);
  • «Мистецтво інакомислення» (Чехія, США);
  • «Поки я можу рухатися – Історія Лівії Геребен», реж. Габор Петер Немет (Угорщина);
  • «Агонія/Агонія», реж. Томаш Кніттель (Польща). 

«Серце Європи» – міжнародний телевізійний фестиваль, започаткований цього року. Головна мета фестивалю – популяризувати якісний телевізійний контент, підтримати самобутність кожного регіону та сприяти розвитку суспільних мовників Центрально-Східної Європи.

У 2021 році в різних категоріях у фестивалі брали участь такі проєкти Суспільного: «Бабусю, розкажи про Голодомор», «Колапс: як українці зруйнували імперію зла», «Люди Зони», «Майдан. Шість літер нашої свободи», «MonoKate», «Візуальний код», «Відтінки України» і «Невидима правда».

Колаж: Суспільне мовлення