fbpx

Емігрувати з Польщі вже не варто

За даними http://monitor-press.info/, міграція поляків за кордон зменшується, тому що зникає різниця між рівнем життя в Польщі та країнах старого ЄС.

«Rzeczpospolita» звертає увагу на те, що середня реальна заробітна плата в Польщі швидко наздоганяє рівень заробітків у більшості країн так званого старого Європейського Союзу. Міф заможного Заходу поволі зникає, особливо це стосується польського села й міст, де проживають до 100 тис. осіб.

Як повідомляє кадрове агентство “Work Service”, одна п’ята поляків планує виїзд за кордон на постійне проживання, в 70 % мотивуючи це вищою зарплатою. На перший погляд це здається слушним. Хоч платня в Польщі зросла, вона є набагато нижчою, ніж на заході.

Проте аналіз вартості стандартного кошика товарів і послуг, який Євростат оприлюднив у грудні, показує, що в Польщі за цей набір потрібно заплатити 54 % середньої ціни в ЄС. Менше він коштує лише в Болгарії (48 %) та Румунії (52 %). В Іспанії цей показник дорівнює 92 %, в Італії – 100 %, у Німеччині – 103 %, у Франції – 108 %, а у Великій Британії – 122 %.

Для поляків, які виїжджають до цих країн на кілька місяців, щоб заробити, й дуже економлять, це не так дошкульно. Та у випадку постійного проживання різниця між середньою зарплатою і реальною купівельною спроможністю між Польщею та Іспанією, Італією чи Великою Британією майже зовсім зникає.