Чотирнадцять років членства Польщі в ЄС
Першим кроком було підписання 16 грудня 1991 року Європейської Угоди, що встановила асоціацію між Польщею та Європейськими Спільнотами та країнами – їх членами. Символічним моментом було подання 8 квітня 1994 року в Афінах Урядом Республіки Польща формальної заяви про членство у Європейському Союзі. Через чотири роки розпочалися відповідні переговори про вступ до ЄС. У референдумі, який стосувався питання вступу до ЄС і відбувся 7-8 червня 2003 року, більшість, а саме – 77,45 % поляків висловилося на підтримку членства у ЄС.
Польща – це найбільша за населенням і територією країна, яка вступила до ЄС після 2004 року. Польська економіка займає 8 місце серед найбільших економік Європейського Союзу і є водночас однією з тих, які найшвидше розвиваються.
Польща є активним і важливим членом Європейського Союзу, що бере участь у найважливіших дебатах, які відбуваються на форумі Європейського Союзу щодо майбутнього ЄС, міграційної, кліматичної та економічної політики. Членство Польщі в ЄС зміцнює її позицію на міжнародній арені та приносить ряд економічних, політичних і суспільних вигод.
У світі, що швидко змінюється, у ситуації пов’язаній зокрема з виходом Великої Британії з ЄС, Польща клопоче про започаткування широких дебатів на тему реформування Європейського Союзу. „Сильний Союз – це Союз, який користується підтримкою держав і народів, що входять до його складу. Ефективний Союз – це Союз, який має демократичний мандат для використання ресурсів, що їх виробляють громадяни держав-членів ЄС, з метою реалізації демократично визначених цілей”, – сказав міністр закордонних справ Яцек Чапутович у своїй промові, яку він виголосив у Сеймі Республіки Польща 21 березня 2018 року.