fbpx

Чи заробітчани отримуватимуть польську пенсію?

За даними http://www.polradio.pl, формально, якщо заробітчанин попрацював якийсь час у Польщі і оплачував страхування, то згодом може мати шанс на отримання певних коштів.

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,23 PLN

1 USD – 3,60 PLN

1 UAH – 0,13 PLN

Після трьох кварталів поточного року 14 польських регіональних летовищ обслужило 19 мільйонів пасажирів, що на 2,4 мільйона більше (15%), у порівнянні з цим же періодом минулого року. Найбільше пасажирів обслуговує авіапорт у Кракові.

Отже, у Кракові було обслужено на 584 тисячі пасажирів більше, ніж минулого року, другий показник мають Катовиці, понад півмільйона обслужених гостей, а Ґданськ обслужив на 480 тисяч осіб більше. Лише два з 14 летовищ не мали збільшення пасажиропотоку. Чартерний рух був найбільшим у Познані та Катовицях.
Лише влітку польські регіональні летовища запропонували пасажирам 80 нових авіатрас.

Видання «Gazeta Wyborcza» звертає увагу яким чином різноманітні посередники, заманюють старших українок на роботу до Польщі, бо, мовляв, ті будуть отримувати на старість польську пенсію.

Формально, якщо заробітчанин попрацював якийсь час у Польщі і оплачував страхування, то згодом може мати шанс на польську пенсію, але дуже маленьку. Якщо ж, людина має право на проживання і працює кілька років, то тоді пенсія буде значно більшою. Тому справді може так бути, що Україна буде пересилати особі, яка раніше працювала там, пенсію до Польщі, а крім цього, вона матиме ще й зароблені у Польщі пенсійні гроші.
Наприклад, такій людині надходитиме з України до Польщі 200 злотих української пенсії, а за три роки роботи у Польщі, – ще польських 100 злотих. Разом це буде 300 злотих, на які, звичайно ж, не можна прожити. Але, в такому випадку, польський Заклад соціального страхування (ZUS) мусить такій особі доплачувати ще 700 злотих, щоб у людини, яка проживає у Польщі, була мінімальна польська пенсія.
Експерти вважають, що протягом наступного десятиліття до Польщі з України може виїхати на роботу 2-3 мільйони працівників.

В.П.