fbpx

Чеські працедавці готові повністю забезпечувати іноземних працівників

За даними http://svitua.com.ua/, через гостру нестачу робочої сили, чеські роботодавці готові наймати іноземних працівників, незважаючи на додаткові витрати (проїзд, проживання та навчання працівників).

В останні роки в Чехії особливо гостро стоїть питання дефіциту робочої сили. В кінці червня 2017 року рівень безробіття в Чехії склав всього 4% (трохи менше 300 000 чоловік). Це найнижчий показник за останні 19 років. Число вакансій постійно зростає. І Чехія намагається знайти вихід з ситуації, що склалася за допомогою програм з працевлаштування іноземних працівників.

Чеські компанії готові наймати іноземних працівників, незважаючи на додаткові витрати (проїзд, проживання та навчання працівників). Найбільший попит в Чехії на платників, столярів, водіїв і складських працівників.

На даний момент в Чехії існує спеціальна програма для роботодавців щодо залучення українських працівників, завдяки якій на чеський ринок праці прибутку більше 6 000 працівників з України. Однак в чеських компаніях як і раніше вакантні більше 180 000 робочих місць.

Представники торгово-промислової палати пропонують залучити працівників з інших країн, наприклад, з Сербії. За словами Мирослава Маулбока, члена наглядової ради Торгово-промислової палати, «до недавнього часу в Сербії успішно функціонувала автомобільна промисловість, від якої залишилися 30 000 кваліфікованих співробітників. Їх знання можуть принести користь чеським компаніям ». Сьогодні чеський уряд реалізує проект по набору працівників з України, розпочатий 1 рік тому. Завдяки проекту, процедура обробки запитів на співробітників з України проходить швидше і простіше.

За запрошення іноземців, а особливо українців, на роботу в Чехію висловлюється також Міністерство сільського господарства, яке б’є на сполох, заявляючи, що сьогодні число працівників в чеському сільському господарстві впало до історичного мінімуму. Торгово-промислова палата вважає надуманими претензії чеських профспілок, які стверджують, що іноземці забирають робочі місця у чехів.

На думку представників плати, іноземці готові працювати за більш низьку оплату праці, на яку чехи не згодні. Крім того, відповідно до законодавства Чехії виникла вакансію спочатку виставляють на біржі праці і тільки, якщо ніхто з громадян Чехії не відгукується на неї, її пропонують іноземним працівникам.