fbpx

Чехія першою серед країн ЄС зняла загальнонаціональний карантин

За даними https://24tv.ua/ Уряд Чехії ухвалив рішення скасувати загальнонаціональний карантин через COVID-19. Він протривав трохи більше місяця. Вже з 24 квітня громадяни країни можуть вільно переміщатися по Чехії та навіть виїжджати за кордон.

Щоправда, після повернення звідти чехам все ж доведеться проходити двотижневий карантин. Водночас, у країні ще діє обмеження, яке стосується перебування у групах. Збиратися можна в компанії по 10 осіб. Карантин у країні ввели понад місяць тому – з 16 березня. Наразі кількість випадків коронавірусу в країні зменшується, про це повідомляє Prague morning

Які обмеження знімає Чехія

  • 27 квітня відкриються магазини з площею менше ніж 2 500 метрів, крім тих, що розташовані у торгових центрах. Раніше очікувалося, що це відбудеться тільки наприкінці травня.
  • Відкриються також фітнес-центри і зоопарки. Відновиться навчання у вишах.
  • 11 травня відкриються торговельні центри, перукарні, масажні салони, музеї.
  • 25 травня будуть відкриті кафе і ресторани, а також знімуть більшість інших обмежень.

Щоправда, поки невідомо, коли кордони країни відкриються на в’їзд для іноземців.

Зазначимо, що Чехія зняла частину карантинних обмежень ще 9 квітня. Саме з того дня мешканцям країни дозволили займатися неконтактними видами спорту – наприклад, гольфом і тенісом. Також до роботи тоді повернулися і низки магазинів.

Що відомо про коронавірус у Чехії:

  • Станом на 24 квітня у Чехії зафіксовано 7 187 випадки зараження коронавірусом, 210 людей померли, 2 152 – одужали.
  • У сільській місцевості тепер можна ходити без масок, якщо дотримано дистанцію у 2 метри.
  • Чехія впровадила систему “розумного карантину”, яка використовує дані з мобільних телефонів та кредитних карток інфікованих людей.