fbpx

5 торговельних новинок у Польщі: продукти за півціни в “Бєдронці”, свіжа послуга InPost і не тільки це

За даними https://www.yavp.pl/ У січні 2019 року відразу кілька мереж магазинів повідомили про зміни та нововведення.
Yavp.pl підготував свіжу добірку найцікавішого зі сфери торгівлі та послуг у Польщі.

Lidl

У магазинах цієї мережі в Польщі з’явилися в продажу пакети багаторазового використання, позначені сертифікатом Blue Angel. Тобто, які є абсолютно безпечними для навколишнього середовища.

Такі пакети на 80% виготовлені з вторинних матеріалів і підлягатимуть 100% повторній переробці після використання. Очікується, що завдяки цьому нововведенню мережа магазинів Lidl у Польщі стане значно менше використовувати пластик. Зокрема, йдеться про зменшення до 2-х тисяч тонн на рік.

Biedronka

Ця торговельна мережа з 27 січня 2020 року запровадила пілотний проєкт, за допомогою якого збираються боротися з марнуванням харчів. У магазинах з’являться товари зі знижками 50%, які позначатимуть відповідними наклейками. 

За півціни щодня продаватимуть продукти, термін придатності яких добігає кінця. Передусім, йдеться про м’ясні, молочні вироби, рибу, суші. Що саме уцінюватиметься наполовину, визначатимуть у кожному магазині окремо.

У рамках пілотного проєкту знижки на 50% поки що будуть доступними лише у 136 магазинах “Бєдронки” з майже 1640 по всій Польщі. Найбільше їх буде на Мазовшу – 36. Загалом обрані для тестування магазини розташовані в 6 воєводствах: Мазовецьке, Великопольське, Свентокшиське, Любуське, Любельське, Підкарпатське. 

McDonald’s

Польща стала першим ринком в системі McDonald’s, де почали використовувати паперові соломки, паперові чашки для морозива McFlurry та паперові палички для повітряних кульок. Вони вже з’явилися в 440 польських закладах цієї мережі швидкого харчування.

У такий спосіб McDonald’s хоче зменшує присутність предметів, які не піддаються переробці й забруднюють навколишнє середовище. Щороку в ресторанах мережі використовують 160 мільйонів соломинок, 23 мільйони чашок McFlurry і 3,5 мільйона повітряних кульок.

Eobuwie

Популярна інтернет-платформа Eobuwie.pl розвиває свою оффлайн мережу. Відразу три нові стаціонарні магазини відкрилися 31 січня та 1 лютого в Ченстохові та Варшаві. У Ченстохові місцем дислокації є Galeria Jurajska, а у Варшаві – Galeria Północna та Westfield Arkadia.

Тепер загальна кількість оффлайн магазинів Eobuwie по всій Польщі налічує вже 22 одиниці.  

InPost 

Компанія, яка займається доставкою поштових відправлень, повідомила про запровадження нової послуги: “Посилка у вихідні дні”. Діяти вона почала з 1 лютого й стосуватиметься виключно доставок до пачкоматів.

Відтепер, якщо посилка буде відправлена ​​у п’ятницю до 13:00, то адресат зможе отримати її в пачкоматі в суботу до 18:00 (найпізніше – в неділю). Якщо відправлення буде зроблене в суботу до 13:00, то отримати його можна буде в неділю до 18:00.

Нова послуга коштуватиме клієнтам трохи додаткових грошей. Так, приватна особа за можливість отримати посилку на вихідних повинна буде заплатити 4,99 злотих нетто, а фірма – 4,06 нетто (без врахування VAT).